Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Dôvody zníženia rýchlosti na Prístavnom moste v Bratislave

26. 11. 2010

policia AUTO

Polícia upozorňuje vodičov na zmenu dopravného značenia na Prístavnom moste v Bratislave. Vo vzdialenosti 50 metrov od mostného záveru je dopravnou značkou vyznačená nerovnosť vozovky diaľnice. Rýchlosť je na tomto úseku upravená na 70 km/h a dopravná značka „nerovnosť na vozovke“ opakovane upozorňuje na nerovnosť. Úsek je tiež označený dopravnou značkou „nebezpečenstvo šmyku“ nakoľko počas zimných mesiacov hrozí v mieste nerovnosti vozovky riziko šmyku vozidiel. Žiadame vodičov, aby na tomto úseku boli opatrnejší a rešpektovali upravené dopravné značenie. Cieľom dočasných zmien je zabezpečiť zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky na Prístavnom moste v Bratislave.

Zmena dopravného značenia súvisí s poruchou na moste. Pre jej odstránenie bola na vozovke dočasne osadená oceľová platňa hrubá 30 milimetrov, čím vznikla nerovnosť. K oceľovej platni boli prirobené obojstranné nábehy z asfaltovej zmesi, ktoré urýchľujú prejazd vozidiel týmto miestom.

K zmene dopravného značenia došlo po stretnutí Národnej diaľničnej spoločnosti, Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky a Prezídia Policajného zboru (23. novembra tohto roka). Zúčastnené strany predložili odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru projekt o zmene dopravného značenia na Prístavnom moste v Bratislave. Zmenu sme v týchto dňoch schválili a bude platiť do odvolania. Rešpektovaním dopravného značenia vodičmi sa zvýši bezpečnosť cestnej premávky a pomôžete redukovať priechodnosť na frekventovanom úseku diaľnice v časti Prístavného mosta v Bratislave.