Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Dvaja ukrajinskí námorníci nelegálne lovili na Dunaji

04. 08. 2011

hliadka voda

Potápači poriečneho oddelenia odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru 3. augusta 2011 zadržali na Dunaji dvoch Ukrajincov pri pytliactve. Poverený policajt mužov obvinil, hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajti počas hliadkovej službu na motorovom člne na úseku Dunaja, ktorý je medzinárodnou vodnou cestou, prechádzali popri kotviacich lodiach. Tento úseku Dunaja je frekventovanou trasou, ktorou prechádzajú osobné a nákladné lode celého sveta. Zároveň je toto miesto v správe Slovenského rybárskeho zväzu, vhodné na rybolov. V Kalinkovskom ramene, ležiacom na biskupickej strane Dunaja, zbadali na dvoch kotviacich nákladných lodiach označených Ukrajinskou vlajkou mužov loviť ryby na udice. Každý z inej nákladnej lode. Policajti sa priblížili k lodiam a vyzvali mužov, aby predložili doklady totožnosti a povolenie na rybolov. Hliadka poriečnej polície zistila, že ide o 49-ročného Oleksandra R. a 58-ročného Ivana K. z Ukrajiny, členov posádok dvoch nákladných lodí prechádzajúcich územím Slovenska. Priznali sa, že nemajú povolenie na rybolov ani rybársky lístok a nie sú držiteľmi takýchto oprávnení.

Policajti mužov zadržali a služobným člnom ich eskortovali na obvodné oddelenie policajného zboru v Podunajských Biskupiciach. Polícia mužov obvinila z trestného činu pytliactva. V súčasnosti sú Oleksandr R. a Ivan K. v cele policajného zaistenia. Hrozí im trest odňatia slobody až na dva roky.

 

Policajti poriečneho oddelenia trávia svoj pracovný čas v teréne a to nielen na vode, kde tiež rovnako ako policajti dopravnej, či poriadkovej a železničnej polície v svojej pôsobnosti chránia životy, zdravie a majetok občanov. Často krát prehľadávajú dno riek, aby našli veci pochádzajúce z trestnej činnosti. Na hladine kontrolujú člny a rybárov, aby nepytliačili a chránili prírodu. Každý policajt na tomto oddelení je aj potápačom a dokáže riadiť malé plavidlo. Potápači však vykonávajú aj hliadkovú službu na vozidlách v okolí vodných tokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby