Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Hľadaný Viliam M. je už vo väzbe na Slovensku

08. 02. 2013

znak PZ SR

Dlho hľadaný Viliam M. je už  na Slovensku. Na bratislavskom letisku 7. februára pristál vládny špeciál, ktorý ho vyzdvihol v Ríme. Tam ho dopravili komerčnou linkou. Hľadaného Slováka, ktorý čelí obvineniam z viacerých vrážd, vypátrali vo Venezuele začiatkom roka. Tam sa ho podarilo zadržať 2. januára 2013 počas prechádzky na pláži na ostrove Margarita. Podľa 1. viceprezidenta Policajného zboru Milana Lučanského mal Viliam M. vo Venezuele dve usadlosti, v jednej žil a druhú prenajímal. 

 

 Viliam M. bol z Venezuely vyhostený, pretože porušil pobytové zákony. Mal pri sebe slovenský pas, ten mu tamojšie úrady skartovali, preto bolo potrebné vystaviť náhradný cestovný doklad“, uviedol na tlačovej besede policajný prezident Tibor Gašpar.  Z Caracasu do Ríma ho sprevádzala venezuelská polícia. Polícia ho  z bratislavského letiska predviedla pred sudcu, ktorý rozhodol o jeho vzatí do väzby.


Viliam M. čelí trestnému stíhaniu za výbuch v topoľčianskej firme a je obvinený z trestného činu vraždy štyroch osôb.  Interpol po ňom pátral v rámci medzinárodnej pátracej akcie Infra red.