Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Hlava zločineckej skupiny zo Sobraniec je opäť vo väzbe

11. 02. 2014

znak PZ SR

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry podal opätovne podnet na väzobné stíhanie na „hlavu“ 45 člennej zločineckej skupiny. Aj prokurátor, aj sudca sa s ním stotožnili. 

V roku 2012 vyšetrovateľ NaKA obvinil Ladislava P. zo Sobraniec z trestných činov založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, neodvedenie dane a poistného a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Ešte v roku 2007 spoločne s ostatnými obvinenými členmi (spolu ich je 45) založili, zosnovali a podporovali zločineckú skupinu, ktorá spolupracovala s ďalšími zločineckými skupinami pôsobiacimi na území SR, ČR, Maďarska, Poľska, Lotyšska,  Írska, Rumunska a Ukrajiny. Ich cieľom bolo dosiahnutie zisku páchaním ekonomickej trestnej činnosti. Podľa policajných zistení, chceli od štátu vylákať finančné prostriedky na základe neoprávneného uplatňovania dane z pridanej hodnoty. Vykazovali fiktívne obchody s rôznymi komoditami, napr. investičným zlatom, platinou, masívnymi dubovými podlahami, slnečnicovým olejom,  ryžou, cukrom, autosúčiastkami, betonárskou oceľou atď. V rámci Slovenska, ale aj iných krajín EÚ predstierali obchodovanie s týmito komoditami. Svojím konaním spôsobili štátu škodu viac ako 20 miliónov eur, daňovými úradmi bolo vyplatených necelých 16 miliónov eur. Zvyšok, viac ako 4 milióny eur sa podarilo reálne zachrániť a neboli im vyplatené. 

V deň obvinenia bol Ladislav P. vzatý do väzby, z ktorej bol súdom o pol roka na to prepustený. Pokračujúcim vyšetrovaním však policajti NaKA zistili, že Ladislav P. pôsobí na svedkov a spoluobvinených tak, že ich žiadal, aby nevypovedali a nespolupracovali s políciou. Tak podľa vyšetrovateľa marí objasnenie prípadu. 29. Januára 2014 opätovne podal podnet na jeho väzobné stíhanie, s čím sa stotožnil aj prokurátor aj sudca.  

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby