Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Jeden z najhľadanejších Slovákov opäť v rukách polície

20. 06. 2012

znak PZ SR

Minulý týždeň sa polícii podarilo zatknúť Erika K., jedného z najhľadanejších mužov Slovenska. 42-ročný muž je podozrivý z mnohonásobnej rôznorodej závažnej trestnej činnosti. Súdy v súvislosti s ňou na neho vydali niekoľko zatýkacích rozkazov. Po mužovi z okresu Galanta pátralo od minulého roka niekoľko policajných útvarov. Za dramatických okolností ho zatkla pátracia jednotka Prezídia Policajného zboru v spolupráci s miestnymi pátračmi v podvečerných hodinách na hrádzi v meste Šaľa.

Hľadaného 42-ročného Erika K., známeho tiež ako „fantóma klenotníctiev“, zatkla polícia už v minulom roku. Napriek svojej pestrej zločineckej minulosti a útekom ho však súd po niekoľkých mesiacoch prepustil z väzby. Podľa zistení polície krátko po prepustení začal opätovne páchať trestnú činnosť. Mediálne známym prípadom, okrem iných, bola krádež šperkov (briliantového prsteňa) v klenotníctve v centre Bratislavy z februára tohto roka. Vtedy podozrivého pri krádeži šperku za takmer tri a pol tisíc eur nasnímala priemyselná kamera. Za povšimnutie stojí tiež skutočnosť, že Erik K. je posledným človekom, ktorý videl živú doposiaľ nezvestnú osobu Ľuboslavu Kubicovú. Táto v tom čase 30-ročná žena bola jeho bývalou manželkou, ktorá ešte v roku 2001 zmizla za záhadných okolnosti po jeho nočnej návšteve. Doposiaľ je evidovaná v policajných databázach ako nezvestná osoba, nie je známy jej súčasný pobyt, ani nebolo nájdené jej telo.

Samotné zadržanie Erika K. malo dramatický priebeh. Počas zatýkania nereagoval na výzvy policajtov a pokúsil sa o útek. Po krátkej naháňačke na periférii mesta Šaľa ho zasahujúci policajti dobehli na hrádzi a zadržali. V súčasnosti je už Erik K. v ústave na výkon väzby. Za rozsiahlu majetkovú a ekonomickú trestnú činnosť mu hrozí niekoľko ročný trest odňatia slobody.