Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Jeho meno svietilo v systéme pátrania len jeden deň

16. 04. 2014

znak PZ SR

Ide o Ivana H. z Nitry, po ktorom polícia pátrala presne jeden deň. Súd ho odsúdil na trest odňatia slobody pre trestný čin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

 

Do výkonu uloženého trestu ale nenastúpil, čo vzbudilo u sudcu obavu, že sa bude spravodlivosti vyhýbať. Krajský súd v Trnave preto na neho vydal príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. Po doručení príkazu polícii si hľadaného vzali na mušku cieľoví pátrači z Prezídia Policajného zboru. Vzhľadom na osobu páchateľa si na pomoc zavolali aj zásahovú skupinu Národnej kriminálnej agentúry.

 

Vo štvrtok 10.4.2014 sa začalo pátranie po osobe a po získaní informácií o mieste, kde sa zdržiava naplánovali policajti akciu. Netrvalo ani deň a osobu v piatok ráno 11.04.2014 o 09.30 hod. zadržali zablokovaním vozidla, ktoré riadil. Miesto vybrali mimo nezúčastnených osôb v Nitre na Dolnozoborskej ulici, počas poslednej jazdy hľadaného na slobode. Následne ho eskortovali do najbližšieho ústavu na výkon trestu odňatia slobody a pátranie tak mohlo byť odvolané.