Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

K nelegálnemu cudzincovi museli policajti privolať lekára

17. 12. 2012

policia hliadka sneh

Dňa 15. decembra 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

4 cudzincov.

V čase o 0.55 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď obci Inovce, okres Sobrance, 1 štátneho príslušníka Somálska (muža) bez cestovných dokladov.

V čase o 07.55 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Zboj v katastrálnom území obce Nová Sedlica, okres Snina, 3 štátnych príslušníkov Somálska (mužov) bez cestovných dokladov. Zdravotný stav jedného z cudzincov si vyžiadal lekárske ošetrenie, preto bolo na oddelenie privolané vozidlo rýchlej zdravotníckej pomoci.

Všetci štyria cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na našom území sa zdržiavali neoprávnene. Z dôvodu, že prejavili úmysel požiadať o azyl na území SR pre pretrvávajúci vojnový konflikt v domovskej krajine, boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.