Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2024, streda
 

K reforme Policajného zboru ministerstvo vnútra pristúpi po otvorenej debate s policajtmi z celého Slovenska

12. 06. 2020

logo Policajného zboru SR

Minister vnútra SR Roman Mikulec so svojím pracovným tímom  vo štvrtok 11. júna 2020 diskutoval s policajtmi Trenčianskeho kraja. Na pôde Okresného úradu v Trenčíne, kde vedenie rezortu privítali prednosta úradu Jozef Stopka a riaditeľ KR PZ v Trenčíne Slavomír Kučera, otvorene hovorili o situácii v zbore, o problémoch a návrhoch riešení.

 

Roman Mikulec pravidelne absolvuje takéto stretnutia s policajtmi. Informácie z výjazdov do regiónov Slovenska zužitkuje rezort vnútra pri tvorbe koncepcie, ktorá bude základom pre reformu Policajného zboru. „Chceme urobiť reformu polície, koncepcia by mala riešiť problémy, s ktorými sa policajti stretávajú v teréne. Aby to nebola len koncepcia vytvorená od zeleného stola, ale aby odzrkadľovala reálne problémy Policajného zboru," skonštatoval minister.
 

Roman Mikulec v Trenčíne     
Ako dodal, po vytvorení koncepcie budú riešiť aj personálne otázky. „Či budeme meniť okresných alebo krajských policajných riaditeľov, bude záležať na tom, ako bude koncepcia vytvorená a čo nám povie. Potom podľa toho budeme riešiť aj personálne otázky," doplnil Roman Mikulec.

Trenčianski policajti