Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. jún 2021, pondelok
 

Konateľa spoločnosti obvinila polícia z nezaplatenia 6,5 miliónovej dane

12. 04. 2011

euro

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil konateľa súkromnej spoločnosti Jaroslava Š. z trestného činu nezaplatenia dane. Polícia podnikateľa obvinila po oznámení daňového úradu. Obvinený Jaroslav Š. napriek tomu, že vedel o zákonnej povinnosti zaplatiť daň a mal dostatočné finančné prostriedky, daň nezaplatil. Svojím konaním spôsobil štátu škodu viac ako 6,5 milióna eur. Hrozí mu trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Stíhaný je na slobode.

V období máj a jún 2009 vznikla konateľovi banskobystrickej spoločnosti Jaroslavovi Š. podnikateľskou činnosťou daňová povinnosť. Išlo najmä o dve zrealizované transakcie. Kúpa nehnuteľnosti liečebného domu a odpredaj technického zhodnotenia nehnuteľnosti. Ďalej prijatie záloh platieb od partnerskej súkromnej spoločnosti z Krupiny na dodávku drahých kameňov - briliantov. Podľa Daňového úradu Banská Bystrica mal za tieto podnikateľské aktivity zaplatiť daň vo výške viac ako 6,5 milióna eur. Doposiaľ však ani po výzvach, správcovi dane tieto peniaze neuhradil.

Daňový úrad sa obrátil na políciu a na základe ich podnetu Úrad boja proti korupcii začal konať. Podľa policajných informácií podnikateľ peniaze neuhradil napriek tomu, že finančné prostriedky mal. Tieto však požil na uhradenie zmluvnej pokuty pre partnerskú spoločnosť z Krupiny.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil 40-ročného Jaroslava Š., konateľa spoločnosti z Banskej Bystrice z opakovaného trestného činu nezaplatenia dane. Hrozí mu trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Stíhaný je na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby

 

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)