Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. máj 2022, piatok
 

Laboratórium jedným cyklom vyrobilo desiatky kilogramov drog

21. 07. 2016

NAKA_znak

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry počas medzinárodnej protidrogovej akcie zaistili profesionálne chemické laboratórium, ktoré jedným výrobným cyklom dokázalo vyrobiť niekoľko desiatok kilogramov drog. Okrem laboratória zaistili aj veľké množstvo chemických látok určených na ich výrobu.

Počas policajnej akcie (10. júla 2016) v Prievidzi Národná kriminálna agentúra odhalila a zlikvidovala priemyselnú veľkovýrobu dizajnérskych drog. Protidrogový zásah bol výsledkom takmer dvojmesačného intenzívneho vyšetrovania slovenských a poľských policajtov.

Vyšetrovateľ obvinil štyroch Poliakov z drogovej trestnej činnosti. Ernest P. (34), Piotr M. (38), Piotr Emanuel P. (37) a Sebastian P. (38) si mali prenajať výrobnú halu. Tú mali postupne upraviť na profesionálne veľkokapacitné chemické laboratórium. Malo byť určené na výrobu syntetických drog. Drogy mali následne vyvážať do Poľskej republiky. Chemické látky a prekurzory potrebné na ich výrobu mali dovážať z Poľska. Podľa policajných zistení jedným výrobným cyklom dokázali vyrobiť niekoľko desiatok kilogramov finálneho kryštalického materiálu.

Poľská strana si vyžiadala prípad na ďalšie vyšetrovanie v Poľskej republike. Obvinení sú v súčasnosti vo vyšetrovacej väzbe v Bialymstoku (PL).

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby