Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. jún 2024, štvrtok
 

Minister vnútra oficiálne poďakoval rýchlostným kanoistom opúšťajúcim rady Športového centra polície

17. 12. 2020

veslujúci kajakári

Minister vnútra SR Roman Mikulec sa vo štvrtok 17.  decembra  2020 stretol s dvomi mimoriadne úspešnými slovenskými športovcami dlhé roky pôsobiacimi pod krídlami Športového centra polície. Jurajovi Tarrovi a Tiborovi Linkovi, ktorí koncom roka opúšťajú rady športového centra, poďakoval  za ich dlhoročnú úspešnú reprezentáciu Slovenska a ministerstva vnútra.

Rýchlostný kanoista Juraj Tarr pôsobil v Športovom centre polície od novembra 2000. Počas tohto obdobia svojimi výsledkami vykazoval výbornú fyzickú kondíciu a pripravenosť a stal sa držiteľom strieborných medailí z OH v Pekingu 2008 a Riu de Janeiro 2016. Štvornásobný majster sveta patrí medzi najúspešnejších slovenských kanoistov.

Stretnutie na MV SR

Ďalším úspešným športovcom, ktorý dlhé roky reprezentoval Slovensko a Športové centrum polície doma i vo svete, je rýchlostný kanoista Tibor Linka -  majster sveta aj Európy, držiteľ striebornej medaily z OH v Riu de Janeiro 2016.  V Športovom centre polície pôsobil od júna  2014.

Stretnutie na MV SR

Obaja športovci svojimi výkonmi i oceneniami z olympijských hier i iných súťaží pozdvihli kvalitu slovenskej rýchlostnej kanoistiky doma i vo svete. Som rád, že aj vďaka Jurajovi a Tiborovi sa o šikovnosti našich športovcov dozvedeli na mnohých miestach vo svete. Veľmi sa teším, že obaja športovci vzorne reprezentovali nielen našu krajinu, ale aj Ministerstvo vnútra SR. A tiež verím že ostanú veľkým vzorom pre našich mladých začínajúcich športovcov,“ povedal na osobnom stretnutí minister vnútra R. Mikulec Počas rozlúčky reprezentanom odovzdal ďakovný  list a medailu MV SR.

Stretnutie na MV SR