Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2022, streda
 

Minister vnútra strávil pracovný deň na východe Slovenska

17. 04. 2020

mikulec-lucansky-krompachy

Na východe Slovenska bol v piatok 17. apríla 2020  minister vnútra Roman Mikulec s prezidentom PZ Milanom Lučanským a ministrom dopravy Andrejom Doležalom.

Najskôr sa oboznámili so situáciou v osade v Krompachoch, kde rezort dopravy zabezpečil mobilné pošty - unimobunky - na vyplácanie sociálnych dávok, aby sa Rómovia nepresúvali na poštu. Polícia spolu s vojakmi dohliadali na dodržiavanie rozostupov, používanie ochranných pomôcok a všeobecne na verejný poriadok. Situácia v rómskych osadách je pokojná.

Pracovná návšteva na východe

Nasledovalo stretnutie s policajtami z KR PZ Košice, s primátorkou mesta Krompachy a predstaviteľmi obcí Bystrany a Žehra.

Pracovná návšteva

Pokračovalo sa na východnej hranici s Ukrajinou, kde minister navštívil aj pracoviská hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach.

Služobný pes hraničnej polície

Oboznámil sa so spôsobom stráženia vonkajšej hranice EÚ, ktorá je stále zaujímavá pre pašerákov. Priamo na priechode Vyšné Nemecké - Užhorod si pozrel ukážku prvej a druhej línie hraničnej kontroly, navštívil aj operačné stredisko Riaditeľstva HCP.

Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície

Príjemné chvíle strávil v spoločnosti psovodov hraničnej polície a ich štvornohých pomocníkov.

Riaditeľ RHCA Sobrance Marcel Gliganič hosťom predviedol mobilnú techniku, kamerový systém a georadar, vďaka ktorému sme v minulosti pomohli odhaliť aj tunely pašerákov na americko-mexickej hranici.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby