Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. júl 2024, štvrtok
 

Ministerstvo uzavrelo zmluvy na nákup nových vozidiel pre Policajný zbor

28. 10. 2022

policia-nove-auta-elektro-26092022ilustr

Ministerstvo vnútra SR uzavrelo zmluvy  na nové vozidlá pre Policajný zbor s dodávateľmi KIA BRATISLAVA, Todos, EURENT SLOVAKIA a ŠKODA AUTO Slovensko. Vedenie ministerstva tak koná v súlade s koncepciou obnovy osobných vozidiel autoparku MV SR do roku 2031, čím sa výrazne zlepšia pracovné podmienky policajtov a materiálno-technické zabezpečenie, ktoré bolo v uplynulých rokoch zanedbávané.

„Som nesmierne rád, že sme správne a včas uchopili unikátnu príležitosť finančného krytia obmeny vozidiel z Plánu obnovy a odolnosti SR. Vozový  park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Dodávatelia majú po podpise zmluvy maximálne 410 dní na dodanie vozidiel, pričom prvé vozidlá by mohli byť dodané už v marci 2023," povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Plán obnovy

Až 654 automobilov s plug-in hybridným pohonom (PHEV) je určených priamo pre výkon činností Policajného zboru, 98 automobilov na čisto elektrický pohon je určených pre administratívno-prevádzkové pracoviská Prezídia PZ a krajských a okresných riaditeľstiev PZ. 

Vozidlá budú dodané s novým dizajnom policajných áut. Žlto-modré sfarbenie sa používa vo viacerých krajinách. Je to výrazný posun, približujeme sa k štandardu v Európskej únii. Žltá, pre jej  špeciálne fyzikálne vlastnosti, má vysokú viditeľnosť aj za znížených svetelných podmienok," povedal policajný prezident Štefan Hamran.

  • 57 ks KIA SPORTAGE PHEV v civilnom prevedení dodá KIA Bratislava s.r.o. K podpisu zmluvy dôjde v najbližších dňoch.
  • 33 ks vozidiel Škoda Octavia Combi iV dodá pre potreby enviropolície spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.. K zazmluvneniu zákazky taktiež dôjde vnajbližších dňoch.

Envirokriminalisti dostanú na plnenie svojich úloh aj 14 ks PHEV SUV, a to v prevedení do náročnejšieho terénu. Víťaz zákazky by mohol byť známy v druhej polovici novembra.

  • 93 ks čisto elektrických osobných automobilov v civilnom prevedení dodajú spoločnosti KIA Bratislava s.r.o. /10 ks KIA EV6/  a  ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.  /83 ks Škoda ENYAQ 60/. Kúpne zmluvy sú dostupné v CRZ: 

  • 5 ks čisto elektrických dodávok CITROEN JUMPY FURGON dodá spoločnosť  FINAL – CD spol. s r.o.. K zazmluvneniu dôjde v najbližších dňoch.

Ministerstvo vnútra SR má vo vozovom parku 905 vozidiel, ktoré majú viac ako 15 rokov, ďalších 1934 áut prekročilo vek 12 rokov. Až 801 vozidiel má najazdených viac ako 300-tisíc km, 1 440 áut viac ako 250-tisíc km, 2 289  vozidiel viac ako 200-tisíc km. Až 2 119 vozidiel najazdí v priemere ročne viac ako 22 500 km.

Vo finálnej fáze je tiež verejné obstarávanie nabíjacích staníc.