Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. november 2022, sobota
 

Ministerstvo vnútra je pripravené na „Spoločnú zodpovednosť"

22. 10. 2020

somzodpovedny

Ministerstvo vnútra sa aktívne podieľa na príprave a organizácii logisticky najrozsiahlejšej operácie Spoločná zodpovednosť. Zažívame náročné obdobie a to si vyžaduje neštandardné riešenia.  

 

Policajný zbor je pripravený poskytnúť na operáciu Spoločná zodpovednosť až 5000 policajtov

Závisí to však od počtu odberných miest. Do pilotného plošného testovania v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Bardejov, ktoré sa uskutoční tento víkend,  bude okrem zabezpečenia bežného výkonu služby nasadených ďalších 235 policajtov. Policajti budú udržiavať verejný poriadok, v prípade potreby budú dozerať aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí odberných miest a tiež regulovať vstup do miestností na testovanie. Chod polície je zabezpečený, tak ako doteraz, naďalej plní úlohy v zmysle protipandemických opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR.

Aj Hasičský a záchranný zbor je aktívne zapojený do prípravy pilotného plošného testovania a zabezpečí 100 príslušníkov, ktorí budú odoberať vzorky na ochorenie COVID-19 v okresoch na Orave.

Ide o 50 hasičov - zdravotníckych záchranárov, ktorí patria medzi profesionálny zdravotnícky personál,  a už počas prvej vlny pandémie odobrali takmer 27-tisíc vzoriek. Ďalších 50 hasičov je zaradených v rôznych funkciách. Sú pripravení zabezpečiť logistické úlohy, poskytnúť potrebnú automobilovú techniku, či poskytnúť dezinfekciu priestorov.

Odbory krízového riadenia okresných úradov spolupracujú s Ozbrojenými silami SR a usmerňujú v súvislosti s testovaním zástupcov samosprávy.  

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby