Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Na bezpečnosť a poriadok počas spoločného zasadnutia kabinetov Slovenskej republiky a Ukrajiny v Michalovciach dohliadnu bezpečnostné zložky

10. 04. 2024

logo PZ

O rozsahu, formách bezpečnostných opatrení a spôsobe poskytovania ochrany v súvislosti so zasadnutím vlád Slovenskej republiky a Ukrajiny, ktoré sa bude konať vo štvrtok 11. apríla 2024 v Michalovciach, nie je možné z takticko-bezpečnostných informovať, keďže ide o  utajované skutočnosti. Ministerstvo vnútra a ďalšie bezpečnostné zložky budú v pohotovosti pre pokojný priebeh rokovaní, ako aj pre bezpečnosť širokej verejnosti.

Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach vyčlenilo dostatočný počet policajtov, ktorí budú dohliadať na pokojný a nerušený priebeh a ochranu verejného poriadku počas celej doby spoločného stretnutia predstaviteľov oboch zúčastnených vlád. Pripravení sú policajti rôznych útvarov v pôsobnosti košického krajského riaditeľstva,  v súčinnosti s kolegami z Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance.

Aby bola zaistená bezpečnosť na najvyššej úrovni, psovodi so služobnými psami špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie výbušnín spolu s kolegami z košického pohotovostného policajného útvaru vykonajú pyrotechnické prehliadky.

Zvýšený počet policajtov bude aj na cestách, ktorými sa vládne autokolóny budú presúvať, aby tak zabezpečili ich plynulý prejazd. Preto žiadame širokú verejnosť o ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov polície.

 O prípadných obmedzeniach  v súvislosti s výjazdovým rokovaním vlády v Michalovciach informuje občanov Mestský úrad Michalovce.