Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

Na bezpečnosť počas neformálneho summitu EÚ v Bratislave dohliadalo vyše 4-tisíc policajtov

19. 09. 2016

policajt-ba-most

Počas neformálneho summitu lídrov 27 krajín Európskej únie  v piatok 16. septembra 2016 v Bratislave nenastali žiadne bezpečnostné komplikácie väčšieho rozsahu ani dopravný kolaps. Na území Bratislavského kraja bolo v tento deň spáchaných 21 trestných činov menšej závažnosti, čo je hlboko pod priemerom.


Na tlačovej konferencii v pondelok 19. septembra o tom informovali minister vnútra Robert Kaliňák a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Polícia v súvislosti s konaním summitu zaznamenala v hlavnom meste len niekoľko incidentov. Išlo napríklad o lietajúci dron v blízkosti bratislavského letiska, ktorý riadil 39-ročný Bratislavčan. "Muž bol predvedený na políciu, kde podal vysvetlenie a následne bol prepustený," povedal Robert Kaliňák.

Minister Robert Kaliňák informuje o bezpečnostných opatreniach počas summitu
Na hraničnom priechode medzi Slovenskom a Rakúskom v Jarovciach zase rakúsky občan prevážal brokovnicu a 200 nábojov, pričom odmietal predložiť požadované dokumenty. Neskôr uviedol, že je športový strelec. "Preverili sme jednotlivé okolnosti a muž mohol pokračovať v ceste," skonštatoval minister .

Kontrola rokovacej miestnosti na bratislavskom hrade so služobnými psami

Strážcovia zákona skontrolovali aj zahalenú ženu, ktorá sa pohybovala po Hviezdoslavovom námestí. Ukázalo sa, že išlo o novinárku, ktorú z niekoľkometrovej vzdialenosti natáčala jej kolegyňa.

Bezpečnostné opatrenia

Do bezpečnostných opatrení počas summitu v Bratislave sa zapojilo 4120 policajtov a 300 vojakov. Bezpečnosť summitu si vyžiadala nasadenie 421 policajných vozidiel, 16 autobusov, deväť motoriek, tri nákladné vozidlá, tri obrnené transportéry, tri vrtuľníky, 34 člnov a desať kusov hasičskej techniky.

Pozrite si aj ďalšie snímky z Bratislavy: