Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

Na východe Slovenska odhalené ďalšie prevádzačstvo

07. 06. 2017

G_hranica

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície vzniesol obvinenie trom občanom Ukrajiny, ktorí mali nelegálne previezť desať cudzincov na územie Slovenskej republiky, a takýmto spôsobom sa mali podieľať na páchaní trestného činu prevádzačstva.

Traja občania Ukrajiny vo veku 24 až 26 rokov mali za sľúbenú finančnú odmenu vo výške 5.000 USD previezť cez územie Slovenskej republiky, od Poľskej hranice až k obci Nižná Jablonka, okres Humenné desiatich nelegálnych migrantov bez dokladov totožnosti. Išlo o päť osôb štátnej príslušnosti Bangladéša a päť osôb štátnej príslušnosti Srí Lanky. Cudzinci sa mali na naše územie dostať nelegálne, mimo hraničných prechodov z Ukrajiny cez Poľsko. V čase, keď sa nachádzali v lesnom poraste medzi obcami Nižná Jablonka a Hostovice v okrese Humenné, ich zadržali policajti.

V pondelok ráno, dňa 5.6.2017, na ceste medzi obcami Nižná Jablonka a Hostovice policajná hliadka zo Sobraniec kontrolovala a zadržala ďalšieho cudzinca, štátneho príslušníka Bangladéša, ktorý bol pôvodne so skupinou desiatich migrantov.

Všetci traja obvinení sú stíhaní väzobne, za prevádzačstvo im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Migranti sú dočasne umiestnení do záchytných táborov.