Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. december 2021, sobota
 

NAKA bojuje s korupciou v štátnej správe

25. 03. 2013

znak PZ SR

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil z trestného činu prijímania úplatku dve osoby, A. R. (42) z Dunajskej Stredy a Z.J. (28) z Gabčíkova.

Podľa policajných informácií sa obvinené osoby postarali o nelegálne praktiky na Obvodnom úrade životného prostredia v Dunajskej Strede. Prednosta úradu A.R., si mal cez sprostredkovateľa Z.J. pýtať finančnú hotovosť za bezproblémové vybavenie žiadostí na úseku životného prostredia. Malo ísť o jednorazový poplatok, ktorý by zabezpečil vybavenie akejkoľvek žiadosti aj do budúcna.

Obvinený A.R. mal dohodnúť stretnutie žiadateľa s obvineným Z.J. Ten už žiadateľovi vysvetlil, že ide o „jednorazový poplatok 2 plachty“, čiže 2 tisíc Eur. 

Minulý týždeň Národná kriminálna agentúra zorganizovala akciu, počas ktorej zadržala Z.J. Bolo to v čase priamo pri preberaní časti z úplatku a to 500 Eur. Následne bol zadržaný aj A.R.

Prednostovi, ako verejnému činiteľovi a Z.J. ako sprostredkovateľovi, hrozí za prijímanie úplatku trest odňatia slobody na päť až 12 rokov. Stíhaní sú na slobode.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby