Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. máj 2022, piatok
 

NAKA urobila posun vo vyšetrovaní v prípade výbuchu vozidla s bratmi Danišovcami z júla 1995 v Bratislave

08. 06. 2020

logo Policajného zboru SR

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil Mikuláša  Č. z trestného činu všeobecného ohrozenia. Spolu s Miroslavom S. sa mal totiž dohodnúť na usmrtení Vladimíra Daniša, prezývaného Tuti. Ten pre pripomenutie zahynul pri výbuchu vozidla pred 25 rokmi.

Obaja sa mali spolčiť s Róbertom L., Jánom B.  a Jozefom F. a rozdeliť si naplánované úlohy. Prostredníctvom Mikuláša Č. mali zabezpečiť trhavinu priemyselného typu. Tú mal fyzicky obstarať Ján B. Z trhaviny mal s Jozefom F. za účasti ostatných zhotoviť nástražno-výbušný systém.

Nástražno-výbušný systém mal Jozef F. nainštalovať pod sedadlo vodiča vozidla, ktoré používal Vladimír Daniš. Po jeho nainštalovaní ho mali Róbert L., Jozef F. a Ján B. ešte istý čas, až do osudného dňa, sledovať. Ten deň bol 6. júl 1995, kedy do auta nasadol Tuti aj so svojim bratom Jozefom Danišom, prezývaným Papas. Popoludňajšia jazda po Štefanovičovej ulici  v Bratislave bola ich posledná. Približne o 13.38 hod. mal Róbert L. odpáliť nálož a centrom Bratislavy sa ozval masívny výbuch. Jeho vysoký expanzný účinok mal za následok rozsiahlu  devastáciu tiel oboch bratov, ktorí nemali šancu prežiť.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby