Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2024, utorok
 

Nové vedenie polície zaznamenáva úspechy v boji s kriminalitou

20. 09. 2010

Piešťanskí kriminalisti objasnili krádež bankomatu v obci Chtelnica. Vyšetrovateľ úradu justičnej a kriminálnej polície zatiaľ obvinil troch mužov z trestných činov krádeže a poškodzovania cudzej veci. 31-roční Patrik O. a Pavol B. a 37-ročný Štefan F. v apríli tohto roka odcudzili a poškodili bankomat v obci Chtelnica. Vyšetrovateľ podal návrh na ich vzatie do väzby. Hrozí im trest odňatia slobody na tri až desať rokov.
Polícia v tomto roku zaregistrovala nárast krádeží bankomatov. Od začiatku roka evidujeme 50 prípadov útoku na bankomat, z toho 14 prípadov, v ktorých páchatelia bankomat obviazali lanom a za pomoci auta ho vytrhli. Rovnako postupovali aj Patrik O., Pavol B. a Štefan F., ktorí poškodili a ukradli bankomat Poštovej banky. V apríli tohto roka o 4.17 hodine v obci Chtelnica omotali lanom bankomat a za pomoci Renaultu bielej farby ho vytrhli zo steny. Bankomat naložili do kufra vozidla a z miesta ušli. V bankomate sa v tom čase nachádzalo len 440 eur, poškodením prístroja spôsobili súkromnej spoločnosti škodu 16 tisíc eur. Zároveň poškodili budovu obecného úradu, kde bol bankomat umiestnený. Celková škoda krádeže a poškodenia veci tak narástla na takmer 18 tisíc eur.
Piešťanským kriminalistom sa podarilo odhaliť nielen páchateľov, ale aj auto, ktorým bola krádež a poškodenie bankomatu spáchaná. Auto značky Renault polícia vylovila z prívodného vážskeho kanálu v katastri obce Dráhovce. Vo vytiahnutom aute polícia našla aj poškodený bankomat Poštovej banky. Na prípade sa ďalej pracuje, v prípade ďalších obvinení budeme verejnosť informovať.

Za prvý pol rok tohto roka evidujeme 50 prípadov útokov na bankomaty, z toho v 20 prípadoch podozrivé osoby odcudzili hotovosť. V 14 prípadoch osoby vytrhli bankomat pomocou lana pripevneného o auto.

 
Ukradnutý bankomat

 
Auto ktorým bol vytrhnutý bankomat