Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. júl 2021, piatok
 

Obvinení v prípade prepadnutého pancierového auta sú za mrežami

22. 02. 2012

V rukách polície je od piatka aj posledný obvinený v prípade prepadnutého pancierového auta z decembra minulého roka. Obvinený Milan S. sa v piatok 17. februára tohto roka sám prihlásil na polícii. Urobil tak potom, čo v pondelok minulý týždeň policajti Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru zadržali druhého obvineného, Cyrila T. Muž sa schovával v panelákovom byte v Rajeckých Tepliciach. Tretí obvinený Pavol T. bol špeciálnym útvarom policajného prezídia zadržaný už 28. decembra minulého roka v Seredi. Všetci traja muži, obvinení z lúpeže pancierového auta, sú po rozhodnutí súdu vo vyšetrovacej väzbe.

Médiá postup polície pri zásahu proti unikajúcim osobám kritizovali. K policajnej akcii polícia v januári viacerým médiám poskytla stanovisko, prečo pri zásahu v decembri minulého roka polícia postupovala tak, že razantne proti unikajúcim osobám nezasiahla. Policajná akcia prebehla v súlade so základným princípom policajnej práce, kde na prvom mieste je ochrana životov a zdravia občanov. Vzhľadom na to, že polícia poznala identitu mužov, nebol zákrok vykonaný tak razantne, že by mohol zapríčiniť ich ťažké ublíženie na zdraví alebo smrť. Dnes sú všetci traja obvinení muži v rukách polície a vo vyšetrovacej väzbe. Po ukončení policajného vyšetrovania môžu byť postavení pred súd, ktorý im za tento skutok v prípade dokázania viny môže uložiť trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Traja muži 12. decembra minulého roka prepadli pri obci Vinohrady nad Váhom, okres Galanta pancierové vozidlo prevážajúce finančnú hotovosť. Polícia mala operatívne informácie o pripravovanom prepade vozidla SBS zbierajúceho tržby z predajní určitej obchodnej siete. Mala aj presnú informáciu o identite mužov, ktorí prepad pripravovali. Avšak nevedela o konkrétnom mieste, kde sa má prepad uskutočniť. Nemala ani presné informácie, či páchatelia plánujú realizovať prepad až po sústredení tržieb zo všetkých prevádzok. Polícia pripravila policajnú akciu. Počas prepravy finančnej hotovosti sa vo vozidle nachádzali okrem zamestnancov SBS aj policajti Útvaru osobitného určenia. Polícia vozidlo monitorovala a zasiahla pri prvom náznaku, že podozriví reálne prikročili k lúpežnému prepadu. Po tom ako prinútili zastaviť vozidlo SBS, podozriví identifikovali, že ide o vopred pripravenú policajnú akciu. Traja muži upustili od útoku a snažili sa z miesta činu ujsť. Muži z miesta lúpeže ušli. Vyšetrovateľka následne troch mužov, 29-ročného Cyrila T. zo Serede, 26-ročného Pavla T. zo Serede a 26-ročného Milana S. z obce Šintava, obvinila z trestného činu lúpeže formou spolupáchateľstva. Zároveň bolo po obvinených vyhlásené pátranie. Pohyb obvinených polícia monitorovala a vo vhodnom okamihu postupne zadržala najprv dvoch obvinených, následne sa tretí obvinený prihlásil na polícii sám.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby