Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. jún 2024, piatok
 

Obvinený z viacerých zločinov na úteku je už vo väzbe

24. 03. 2014

znak PZ SR

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry zadržali a predviedli pred sudcu hľadaného Michaela P. (29), obvineného z viacerých trestných činov. Od roku 2011 bol na úteku a vyhýbal sa spravodlivosti. Polícia hľadaného zadržala a v súčasnosti sa už nachádza vo väzbe.

     Obvinený mal podľa zistení polície ešte v rokoch 2006  až  2010 riadiť a koordinovať distribúciu metamfetamínu v Bratislavskom kraji. Zadováženú psychotropnú látku mal prechovávať na viacerých miestach, najmä v byte a garáži v bratislavskej Petržalke. Drogu mal následne minimálne raz do týždňa osobne, alebo prostredníctvom ďalších osôb dodávať dealerom. Išlo o rôzne množstvá metamfetamínu na ďalšiu distribúciu, vždy aspoň päť kubíkov. Bol to drogový obchod vo veľkom štýle, dealerom mal poskytovať telefónne karty, prenajímať byty. V nich mali látku prechovávať a distribuovať konzumentom. Finančné prostriedky z predaja drog mali odovzdávať obvinenému, ktorý mal predaj kontrolovať a dealerov usmerňovať.

     Michael P. je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, z obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva. V polovici decembra 2011 (16.12.2011) sudca Krajského súdu v Bratislave vydal príkaz na zadržanie obvineného a jeho dodanie do výkonu väzby. Odvtedy sa Michael P. skrýval a vyhýbal sa trestnému stíhaniu.

     Intenzívnou operatívno-pátracou činnosťou získali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry informácie o aktuálnom mieste, kde sa obvinený zdržiava.  Dňa 18. 03. 2014 popoludní (15.45 hod.) Michaela P. zadržali v Banskej Bystrici a predvedli pred sudcu Krajského súdu v Bratislave. Ten príkazom rozhodol o prijatí obvineného do väzby. V prípade dokázania viny mu za rozsiahlu trestnú činnosť hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov.