Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Ocenení policajti

26. 01. 2010

Prezident Policajného zboru prijal dňa 15.1.2010 policajtov pôsobiacich v rámci medzinárodných misií, pri príležitosti ich ocenenia za svedomité a príkladné plnenie služobných úloh a za vzornú reprezentáciu Policajného zboru v zahraničí.
Prezident PZ udelil vyznamenanie Medaila za službu v Policajnom zbore II. stupňa plk. Mgr. Jurajovi Smolekovi, ktorý bol od roku 2006 vyslaný v policajnej misii EUPM v Bosne a Hercegovine v kľúčovej pozícii hlavného poradcu regionálneho úradu v Banja Luke a zároveň veliteľa slovenského kontingentu. V uvedenej misii pôsobila od roku 2007 aj mjr. Ing. Elena Benková vo funkcii zástupcu hlavného poradcu regionálneho úradu v Sarajeve, ktorá bola ocenená Čestným odznakom Policajného zboru.
V rámci hraničnej podpornej misie EUBAM na území Ukrajiny a Moldavska pôsobili od roku 2006 mjr. Ing. Mária Ježová, policajná expertka/odborná poradkyňa hraničnej služby v Kišineve a pplk. JUDr. Silvia Slobodová, hlavná koordinátorka pre výcvik, vzdelávanie a implementáciu štandardov hraničnej polície v Odese a zároveň veliteľka slovenského kontingentu. Prezident PZ obom menovaným udelil vyznamenanie Medaila za službu v Policajnom zbore III. stupňa.

   
EUBAM vyznamenaní: sprava - mjr. Ing. Mária Ježová, pplk. JUDr. Silvia Slobodová    

   
EUPM vyznamenaní: sprava – plk. Mgr. Juraj Smolek, mjr. Ing. Elena Benková