Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Oddelenia dokladov čelia náporu žiadostí o vydanie cestovných pasov, na paniku však nie je dôvod

02. 03. 2022

pas-op-ilustr

V stredu 2. marca 2022 požiadalo o vydanie cestovného pasu 10 492 osôb. Takýto počet žiadostí sme doposiaľ v histórii nezaznamenali, podobný "rekord" bol zaznamenný  23. mája 2012, keď žiadalo o doklady 7 773 občanov. Zvýšený záujem o pasy je citeľný od štvrtka 24. februára 2022, teda od vypuknutia vojenského konfliktu na  Ukrajine. 

Polícia eviduje najmä žiadosti o cestovné pasy v zrýchlenej lehote vydania do dvoch a do desiatich pracovných dní. Žiaľ, pri takomto enormnom počte žiadateľov nie je možné vyhnúť sa zdržaniu a dlhým zástupom ľudí pred oddeleniami dokladov.

Prosíme občanov, aby sledovali oficiálne zdroje a nie dezinformačné, ktorých cieľom je vytvárať strach a chaos. Opätovne chceme zdôrazniť to, čo už povedala prezidentka Slovenskej republiky aj členovia vlády: Slovenská republika nie je v ohrození a nie je potrebné si urýchlene zadovážiť cestovný doklad.

Na oddeleniach dokladov sme zabezpečili maximálny počet pracovníkov. Na prijímanie žiadostí o vydanie dokladov využívame všetky pracoviská. Ich chod je počas stránkových hodín zabezpečený nepretržite, bez obedňajšej prestávky.

Kapacity Národného personalizačného centra,  ktoré ako jediné na celom Slovensku doklady vyhotovuje, sú naplnené: zamestnanci pracujú od skorých ranných hodín až do nočných hodín a aj počas víkendov.

Na oddeleniach dokladov to vyzerá dnes takto


Foto: MV SR, Vladimír Benko