Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Opatrenia polície v Bratislave v súvislosti s konferenciou GLOBSEC

23. 05. 2023

globsec2023

V súvislosti s konaním konferencie GLOBSEC /29. - 31. máj  2023/je potrebné počítať s určitými dopravnými opatreniami, ktoré Policajný zbor prijal v súvislosti so zabezpečením verejného poriadku a predovšetkým s cieľom zabezpečiť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

 

Obyvatelia a návštevníci Bratislavy sa môžu stretnúť s obmedzeniami pred hotelom River Park,  konkrétne je tam umiestnené dočasné dopravné zariadenie zákaz zastavenia s dodatkovou tabuľou „okrem vozidiel s povolením Globsec". Rovnako v čase konania konferencie bude dočasným dopravným zariadením „zákaz vjazdu" obmedzený vjazd pre vozidlá  pred hlavný vchod hotela. Toto obmedzenie bude platiť až do 2. júna 2023.

Krátkodobé obmedzenia cestnej premávky môžu nastať na komunikáciách pri presune jednotlivých delegácií medzi letiskom M. R. Štefánika, hotelom River Park, Prezidentským palácom, Úradom vlády a Bratislavským hradom.

Do opatrení je zapojený dostatočný počet policajtov rôznych zložiek, polícia spolupracuje aj so zahraničnými partnermi. Policajti budú v najbližších dňoch vo zvýšenej miere dohliadať predovšetkým na verejný poriadok, ako aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Prosíme preto obyvateľov o pochopenie a je tiež veľmi dôležité, aby sa riadili pokynmi policajtov.


Prečítajte si tiež: Od 24. mája do 8. júna budú zavedené  dočasné kontroly na hraniciach s Rakúskom, Maďarskom, Poľskom a Českom