Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. november 2023, štvrtok
 

Osem cudzincov nelegálne prekročilo štátnu hranicu

10. 09. 2012

znak PZ SR

Dňa 9. septembra 2012 zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa

 

8 cudzincov.

 

     V čase o 06.45 hod. kontrolovala hliadka na autobusovej zastávke pri pohostinstve Pod lipkou v obci Ubľa, okres Snina, 2 štátnych príslušníkov Sýrskej arabskej republiky bez cestovných dokladov. Štátnu hranicu z Ukrajiny do SR prekročili neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiavali neoprávnene. Cudzinci boli predvedení na oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Vo svojej výpovedi uviedli, že za cestu do Európy zaplatili cca 6.000,- USD.

     Pretože obaja muži (23 a 44 rokov) prejavili úmysel požiadať o azyl na území SR, boli v popoludňajších hodinách prevezení do Záchytného tábora v Humennom, kde sa podrobia azylovej procedúre.

 

     V čase o 17.25 hod. kontrolovala hliadka v lesnom poraste, asi 200 m od štátnej hranice, v katastrálnom území obce Ubľa, okres Snina, 6 štátnych príslušníkov Afganistanu (2 mužov, 1 ženu a 3 deti vo veku 1, 2 a 3 roky) bez cestovných dokladov. Ich zdravotný stav bol dobrý, nežiadali sa na lekárske ošetrenie. Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiavali neoprávnene.

     Do ďalšieho rozhodnutia sú osoby umiestnené v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Ubľa.