Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. júl 2024, štvrtok
 

Pátranie slovenskej polície bez hraníc

27. 02. 2013

znak PZ SR

Slovenská polícia pomohla vypátrať Maďara hľadaného rakúskymi justičnými orgánmi. Získala informácie o jeho pobyte, vďaka ktorým môže byť vydaný do rúk spravodlivosti. Muž bol na úteku a ukrýval sa v Maďarsku.

Rakúska polícia pátrala po Istvánovi N. (55), ktorý mal trestnou činnosťou spreneveriť  70 tisíc eur. Trestnému stíhaniu sa vyhýbal, preto Úrad prokurátora v Eisenstadte na neho vydal európsky zatýkací rozkaz. Keďže mal István N. trvalý pobyt na Slovensku, rakúska polícia nás požiadala o spoluprácu.                                                                                    

Prípadom sa ihneď začali zaoberať pátrači kriminálnej polície prezídia Policajného zboru. Operatívnou činnosťou v teréne zistili, že sa hľadaný na Slovensku nezdržiava. V pátraní preto pokračovali a podarilo sa im získať informáciu o jeho pobyte v Maďarsku. Poznatok bez meškania poskytli maďarským kolegom a požiadali ich o spoluprácu.

Po výmene informácií prebehla v meste Bátony-Terenye policajná akcia. Príslušníci maďarského cieľového pátrania zadržali Ištvána N. v jednom z rodinných domov. Vďaka rýchlej a „bezhraničnej“ spolupráci policajných zložiek troch štátov môže byť hľadaný vydaný do Rakúska na trestné stíhanie.