Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Po prílete z akejkoľvek krajiny na Slovensko sa musíte elektronicky zaregistrovať

09. 09. 2020

lietadlo-kabina

Od štvrtka 10. septembra 2020  sa musia osoby, ktoré počas predchádzajúcich 14 dní navštívili rizikovú krajinu a prichádzajú na Slovensko letecky, zaregistrovať na stránke http://korona.gov.sk/ehranica.

 

Nové opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky platí od 10. septembra od 7. hodiny.

Zaregistrujte sa rýchlo online

  • Povinnosť zaregistrovať sa na tejto stránke stále platí aj  pre ľudí prichádzajúcich na územie Slovenskej republiky autom z Ukrajiny.

  • Potvrdenie o registrácii sú tieto osoby povinné preukázať polícii  po prílete na územie SR alebo pri vstupe na územie SR cez pozemnú hranicu s Ukrajinou.

Na  zozname bezpečných krajín je aktuálne 26 štátov

Austrália, Cyprus, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Švajčiarsko a Taliansko.
Všetky ostatné krajiny sú rizikové.

  • Nerešpektovanie povinnosti registrácie je priestupkom na úseku verejného zdravotníctva, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu vo výške do 1659 eur.
  • V blokovom konaní môže aj polícia uložiť páchateľovi za nerešpektovanie tohto opatrenia pokutu vo výške do 1000 eur.

Okrem toho každý cestujúci vypĺňa formulár ministerstva dopravy

Každý cestujúci, ktorý prilieta na Slovensko z ktorejkoľvek krajiny, musí od pondelka 7. septembra vyplniť formulár na vyhľadanie cestujúceho v súvislosti s ochranou verejného zdravia. Elektronická verzia je na webe Ministerstva dopravy a výstavby SR 

Cestujúci vypĺňajú formulár pri prílete na Slovensko už od februára 2020. Doteraz bol prístupný len v papierovej forme a cestujúci ho vypĺňali na palube lietadla. Teraz ho každý cestujúci môže vyplniť v predstihu a pohodlne elektronicky už pred letom. Dostupný je aj v anglickom jazyku.