Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Po protidrogovej akcii BACIL skončili dvaja podozriví vo väzbe

27. 07. 2012

bacil

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zrealizoval v Bratislave ďalšiu úspešnú protidrogovú akciu. Policajti zadržali dve podozrivé osoby a väčšie množstvo drog. Malo ísť o významných dílerov v Bratislave a okolí.

Policajná akcia s krycím názvom Bacil prebehla v bratislavskej Petržalke. Vykonali ju príslušníci Úradu boja proti organizovanej kriminalite z odboru Bratislava. Zameraná bola na distribútorov drog, najmä pervitínu v Bratislave a jej okolí.

Počas akcie polícia zadržala Mária J. (36) a Maroša M. (32). Obaja sa mali formou spolupáchateľstva dopustiť obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Polícia zaistila aj viac ako 500 gramov metamfetamínu, čo zodpovedá takmer 10 tisíc obvykle jednorazovým dávkam drogy. Toto množstvo predstavuje sumu takmer 15 až 27 tisíc eur a pokiaľ ide o drogu rozváženú na jednotlivé dávky 71 až 102 tisíc eur. Okrem metamfetamínu sa policajtom podarilo zadržať viac ako 200 gramov marihuany. Množstvo sušiny zodpovedá minimálne 430 obvykle jednorázovým dávkam. Droga má na čiernom trhu hodnotu viac ako tisíc až 4 tisíc eur. Zaistené množstvo marihuany rozdelené na dávky pritom môže mať hodnotu aj o viac ako tisíc eur vyššiu.

Mária J. a Maroša M. vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil z drogovej trestnej činnosti, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Sudca vzal oboch do vyšetrovacej väzby.