Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. september 2023, sobota
 

Počas akcie Líška polícia zadržala kokain aj pervitín pre podnikateľov

29. 06. 2012

kokain

Vyšetrovateľ obvinil dvoch Bratislavčanov z drogovej trestnej činnosti. Tej sa mali dopustiť distribúciou a predajom drog. Polícia zorganizovala protidrogovú akciu, pri ktorej oboch podozrivých zadržala spolu s drogami v hodnote takmer 11 tisíc eur.

Podľa policajných zistení sa mal od začiatku tohto roku až doposiaľ Marcel M. (40) a Marián O. (28) obohacovať na distribúcii a predaji drog. Mali sa zameriavať najmä na konzumentov kokaínu a pervitínu v podnikateľskom prostredí. To, že táto nelegálna činnosť bola vykonávaná vo veľkom rozsahu dokazuje aj množstvo zaistených drog.

Za účelom zamedzenia pokračovania v drogovej trestnej činnosti a zadržania jej páchateľov, ako aj drog, zorganizovalo protidrogové oddelenie Úradu boja proti organizovanej kriminalite v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru Bratislava II akciu Líška. Policajti išli naisto a vykonali viaceré domové prehliadky, prehliadky motorových vozidiel a iných priestorov. Našli 17 vrecúšok s naváženým kokaínom, určeným na priamy predaj, ako aj väčšie množstvo ešte nerozváženej drogy. Podarilo sa tak zaistiť kokaín v množstve najmenej 680 dávok v hodnote viac ako 10 tisíc eur. Ako aj dve zatavené striekačky s pervitínom v množstve približne 110 dávok v hodnote 770 eur. Zaistené boli aj ďalšie predmety, ktoré môžu súvisieť s trestnou činnosťou, ako ja finančná hotovosť viac ako 10 tisíc eur.

Obaja Bratislavčania čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Nie je vylúčené, že im bude obvinenie rozšírené aj za inú trestnú činnosť.

Sudca v tejto chvíli rozhoduje o tom, či budú stíhaní na slobode, alebo oboch vezme do vyšetrovacej väzby.