Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 9. december 2023, sobota
 

Počas volieb do Národnej rady Slovenskej republiky bude v teréne viac policajtov

26. 09. 2023

logo PZ

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa budú konať v sobotu 30. septembra 2023 od 07:00 h do 22:00 h.Polícia v tejto súvislosti prijala viacero opatrení na zabezpečenie ochrany verejného poriadku.

Viceprezident Policajného zboru Damián Imre: „Priebežne vyhodnocujeme bezpečnostnú situáciu a prijímame opatrenia na zabezpečenie nerušenej prípravy a priebehu volieb. Zvýšený počet policajných hliadok sa bude zameriavať najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku. Viac policajtov bude v teréne nielen pred voľbami a počas nich, ale aj po ich ukončení. “

„Verejnosť ubezpečujeme, že nasadíme dostatočný počet síl a prostriedkov Policajného zboru, preto po skúsenostiach z minulosti, bude tento rok na zabezpečenie pokojného priebehu volieb dohliadať viac ako 6 500 policajtov. Policajti budú úzko spolupracovať aj s predsedami príslušných volebných komisií,“ uistil viceprezident Policajného zboru.

Motorizované aj pešie policajné hliadky budú v mestách a obciach dohliadať na verejný poriadok. V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície, teda nielen uniformované zložky, ale aj policajti v civile. V prípade potreby sú pripravení pyrotechnici a tiež špeciálne policajné útvary.

Policajti budú venovať pozornosť aj volebným miestnostiam, aby nedošlo k ich poškodzovaniu. V objektoch, kde sa budú konať voľby, špeciálne vyškolení policajti vykonajú pyrotechnické prehliadky. Sídla okrskových, okresných volebných komisií, sídlo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán a ďalšie miesta, kde by mohlo dôjsť k porušeniu zákona, budú pod drobnohľadom polície.

„Akékoľvek informácie smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb do Národnej rady Slovenskej republiky, informácie o volebnej korupcii, či korupčnom správaní, je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na bezplatné  číslo polície 158,“ povedal viceprezident Policajného zboru.