Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

Počet obvinených drogových dílerov v revúckom okrese sa zvýšil na 24

21. 03. 2011

logo 3

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite, revúckeho okresu a banskobystrického pohotovostného policajného útvaru zrealizovali ďalšiu protidrogovú akciu v Revúcej a jej okolí. Po domových prehliadok, pri ktorých polícia zaistil 100 gramov sušeného konope, huby lisohlávky, drvičku na marihuanu a 200 gramov priemyselnej banskej plastickej trhaviny vyšetrovateľ obvinil šestnásť osôb. Štrnásť mužov a dve ženy polícia trestne stíha za distribúciu a držbu drog v meste Revúca. Hrozí im trest odňatia slobody 4 až 10 rokov. Polícii sa podarilo zadržať a obviniť aj hlavného distribútora Ondreja K., ktorý bol v minulosti za drogovú trestnú činnosť už odsúdený. Vyšetrovateľ ho v súčasnosti obvinil aj z nedovoleného ozbrojovania. Pre opakovanú trestnú činnosť vzal súd obvineného Ondreja K. do vyšetrovacej väzby.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ešte v novembri minulého roka obvinil z drogovej trestnej činnosti sedem osôb z Revúcej. Obvinení predávali a sprostredkovávali v revúckom regióne drogy. Šesť mužov a jedna žena, vtedy nakupovali a predávali pervitín. V priebehu vyšetrovania sa Úradu boja proti organizovanej kriminalite podarilo identifikovať hlavného distribútora, Ondreja K. V spolupráci s policajtmi okresného riaditeľstva v Revúcej a banskobystrickým pohotovostným policajným útvarom pripravili policajnú akciu. Hlavným cieľom polície bolo zadržať tohto hlavného distribútora, ktorý sa drogovej trestnej činnosti venoval dlhodobo. Okrem toho bol už za túto trestnú činnosť v minulosti odsúdený. Akcia prebehla rýchlo, polícia však okrem Ondreja K. zadržala ďalších pätnásť osôb vo veku 22 až 41 rokov, ktorí sa zaoberali zháňaním drog, najmä pervitínu a jeho následným predajom v Revúcej a okolí. Počas domových prehliadok zaistili 100 gramov sušeného konope, huby lisohlávky, drvičku na marihuanu a 200 gramov priemyselnej banskej plastickej trhaviny. Vyšetrovateľ obvinil všetkých šestnásť osôb z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Ondreja K. aj z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Polícii sa podarilo rozbiť ďalšiu drogovú skupinu, ktorá v revúckom okrese pôsobila. Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil za posledné mesiace 24 osôb (v novembri minulého roka 7 a v týchto dňoch 16) z drogovej trestnej činnosti, ktorej sa dopúšťali v Revúcej a okolí. Policajti operatívnou činnosťou zistili, že tieto osoby majú prepojenie na podsvetie Revúca – Brezno. Deviatim hrozí trest odňatia slobody 9 až 15 rokov, ostatným pätnástim 4 až 10 rokov väzenia. Ondrej K. a sedem obvinených z novembra minulého roka, sú stíhaní vo väzbe. Ostatní sú stíhaní na slobode.