Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. august 2021, pondelok
 

Podvodné inzeráty s ponukou práce

18. 02. 2014

znak PZ SR

Od začiatku februára kontaktovali viacerí občania Slovenskej republiky zastupiteľský úrad v Londýne, že sa stali obeťou trestného činu. Na Slovensku reagovali na ponuku práce v zahraničí, zverejnenú na viacerých internetových stránkach.


Išlo o prácu vo Veľkej Británii, konkrétne v meste Birmingham, kde po príchode naleteli podvodníkom. Odovzdali peniaze sprostredkovateľom práce, ktorí ich ubytovali v hoteli. Na druhý deň však zistili, že ubytovanie nemajú uhradené a nebude nič ani z ponúkanej práce. Sprostredkovatelia im nedvíhali telefón, miesto toho sa im dostal len oznam, že zamestnávateľ nových zamestnancov neprijíma.


Občania Slovenskej republiky sa tak ocitli v nepríjemnej situácii, navyše bez peňazí a ubytovania. Neostalo im teda nič iné, ako sa obrátiť na zastupiteľský úrad o radu, ako v konkrétnej situácii postupovať.
Záujemcom o prácu v zahraničí odporúčame overiť si dôveryhodnosť sprostredkovateľa, využívať najmä oficiálne a overené subjekty s dobrým hodnotením a skúsenosťami iných. V tejto súvislosti dávame do pozornosti množstvo užitočných informácií na stránke Veľvyslanectva SR v Londýne aj na facebooku. Na základe informácií od občanov odporúčame byť obozretní najmä v prípade ponúk z emailovej adresy TA.4HLK3YQ@ELYQFLI.LYTQSD@" href="mailto:packer.grocery@centrum.sk" target="_blank">TA.4HLK3YQ@ELYQFLI.LYTQSD@ a inzerátov na portáli www.bazar.sk a portáloch miest Bánovce nad Bebravou, Kráľovský Chlmec, Detva, Košice, Snina a ďalších.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby