Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2021, štvrtok
 

Pokus podvodu za 400 tisíc eur

02. 06. 2014

naka12

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil štyri osoby z trestného činu podvodu v štádiu pokusu. Obvinení sa pokúsili odpredať peniaze, ktoré prezentovali ako ulúpené peniaze v herni v Monaku. Za 500 tisíc „ulúpených" peňazí, si vypýtali 400 tisíc eur. Polícia však mala operatívne informácie, že ide o falošné peniaze.

Štyria obvinení cudzinci sa snažili vymeniť ich „ulúpené“ peniaze zástupcovi nemeckého bankára.  K obchodu prišlo v dohodnutý čas, na dohodnutom mieste, a to v hoteli v Bratislave, 28. mája 2014.

Polícia zorganizovala akciu, počas ktorej cudzincov zadržala priamo na mieste činu a nepravé peniaze zaistila, aby sa nedostali do obehu. Po predstieranom prevode sa však zistilo, že peniaze nie sú falzifikáty, ale fotokópie bankoviek. Takýmto spôsobom sa snažili dostať kupujúceho do omylu a predať mu kufrík bezcenného papiera za 400 tisíc eur. 

Počas akcie policajti zaistili: 996 ks fotokópií bankoviek nominálnej hodnoty 500,- EUR, hliníkový kufor a prenosné zariadenie na kontrolu bankoviek.

Vyšetrovateľ ich obvinil z trestného činu podvodu v štádiu pokusu a hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. O väzbe zatiaľ nie je rozhodnuté.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby