Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Pokyny prezidenta PZ pri výkone dopravnej polície

29. 09. 2010

dopravni policajti v sluzobnom autePrezident Policajného zboru plk. JUDr. Jaroslav Spišiak vydal pokyny pre riadenie výkonu služby dopravnej polície. Cieľom je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách.

Dopravní policajti budú kontroly cestnej premávky vykonávať na viditeľných miestach, nie skryte. A to najmä na miestach, kde sa pohybujú deti, chodci, dôchodcovia alebo osoby so sťaženým pohybom. Budú to aj úseky častých dopravných nehôd a miesta, kde to bude nevyhnutné na základe operatívnych informácií.

V mimoriadnych situáciách, pri dopravných stavbách a v prípade, že sa zmení dopravné značenie, napríklad informujúce o jednosmernej ceste, policajti budú kontrolovať pred značkou a nie za značkou.

Ak verejnosť zistí porušovanie pokynov zo strany polície, prípad zadokumentujte napríklad fotkou a nahláste. Situáciu preveríme, ak sa potvrdí porušenie, policajti budú potrestaní a môžu byť aj personálne riešení.

Prostredníctvom komunikačných odborov polície bude verejnosť vopred informovaná o tom, kde, kedy, a akými vozidlami bez označenia POLÍCIA budú vykonávané merania rýchlosti.