Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Policajní potápači strávili Medzinárodný deň detí v materskej škole

01. 06. 2011

navsteva deti 2

Polícia pravidelne organizujú stretnutia s občanmi každého veku. Témami nie sú len vážne otázky bezpečnosti a prevencie kriminality, ale aj prezentácia služobnej činnosti príslušníkov Policajného zboru. Tieto tešia najmä deti.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí navštívili policajti poriečneho oddelenia Prezídia Policajného zboru materskú školu v Trnave. Riaditeľka materskej školy pozvala policajných potápačov do škôlky, aby detičkám priblížili prácu polície. Už pri príchode policajtov žiarili deťom oči radosťou a očakávaním. Ukázali deťom výstroj a výbavu policajných potápačov. Detičky mohli nasadnúť nielen do policajného auta, ale aj do motorového člna, ktorý potápači so sebou priviezli. Porozprávali deťom o svojej práci, o potápaní, deti táto téma veľmi zaujala. Počas prednášky nespustili z policajtov oči. Niektoré deti videli motorový čln prvý krát v živote, boli nadšené, keď mohli doňho aj nastúpiť. Veľmi zaujímavý bol pre ne aj obrovitánsky nafukovací potápačský oblek, ktorý si chceli všetky deti zobrať domov. Po skončení prednášky mali mnoho otázok nielen deti, ale aj pani učiteľky. Na všetky otázky potápači ochotne odpovedali a rozdali im malé darčeky. Deti sa im za krásne strávený deň odmenili výkresmi, ktoré samé nakreslili.

Policajti poriečneho oddelenia trávia svoj pracovný čas v teréne na vode, kde tiež rovnako ako policajti dopravnej, či poriadkovej a železničnej polície v svojej pôsobnosti chránia životy, zdravie a majetok občanov. Často krát prehľadávajú dno riek, aby našli veci pochádzajúce z trestnej činnosti. Na hladine kontrolujú člny a rybárov, aby nepytliačili a chránili prírodu. Každý policajt na tomto oddelení je aj potápačom a dokáže riadiť malé plavidlo.

Nadšenie a záujem detí nás utvrdil v tom, že takéto akcie budeme pre deti organizovať aj v budúcnosti.

  (JPG, 2 MB)   (JPG, 1 MB)    (JPG, 2 MB) (JPG, 2 MB)

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby