Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

Policajní vyšetrovatelia obvinení z prijímania úplatku

21. 03. 2011

Prezentcie vyhľadávanie eurobankoviek

20. marca 2011 vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil z trestného činu prijímania úplatku a zneužitia právomoci verejného činiteľa dve osoby. V čase spáchania skutku pracovali ako vyšetrovatelia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Skalici. Peter K. a Róbert V. podľa zistení polície žiadali úplatok 10 tisíc Eur za ovplyvnenie priebehu trestného konania v prospech osoby obvinenej z drogovej trestnej činnosti. Hrozí im trest odňatia slobody na päť až 12 rokov. Stíhaní sú na slobode.

Polícii v Skalici sa podarilo odhaliť drogovú trestnú činnosť a obviniť podozrivého. Mladého muža skalický vyšetrovateľ Róbert V. obvinil z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Pre drogovú trestnú činnosť mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. V období posledného mesiaca iný policajný vyšetrovateľ, Peter K., kontaktoval obhajcu obvineného s tým, že vie ovplyvniť priebeh drogového trestného konania. Podľa policajných zistení, pre oboch vyšetrovateľov opakovane žiadal úplatok 10 tisíc eur. Za to mali zabezpečiť, že priebeh trestného konania budú viesť v prospech obvineného. A to tak, že nezmenia právnu kvalifikácie skutku v jeho neprospech.

Na základe policajných operatívnych informácií Úrad boja proti korupcii v spolupráci s Inšpekciou ministerstva vnútra a Útvarom osobitného určenia včas zasiahli. Včera policajných vyšetrovateľov Petra K. a Róberta V. zadržali a obvinili, zabránili tak zmareniu vyšetrovania prípadu drogovej trestnej kriminality.

Za to, že policajní vyšetrovatelia zneužili svoje postavenie verejného činiteľa a porušili základné povinnosti policajta a vypýtali si úplatok, ich vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil. Za trestné činy prijímanie úplatku a zneužívanie právomoci verejného činiteľa hrozí 42-ročnému Petrovi K. a 37-ročnému Róbertovi V. trest odňatia slobody na päť až 12 rokov. Obaja sú stíhaní na slobode.