Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2023, nedeľa
 

Policajný strážmajster pomáhal legalizovať ukradnuté autá

28. 06. 2012

putá

V stredu 27. júna 2012 ráno vyšetrovatelia z úradu inšpekčnej služby PZ zadržali policajta OO PZ vo Veľkom Krtíši. Strážmajster čelí obvineniu zo zločinov legalizácie príjmu trestnej činnosti a falšovania a pozmeňovania verejnej listiny.Ako člen organizovanej skupiny sa podieľal na zlegalizovaní odcudzených motorových vozidiel. Jeden z jeho komplicov zamestnaný na pracovisku kontroly originality vozidiel v  Leviciach  robil zmeny na identifikačných znakov vozidiel a na základe falošných dokladov vydával odborné posudky o spôsobilosti vozidiel na premávku.

Policajný strážmajster potom tieto vozidlá previedol na seba alebo na iné osoby a na základe falošných dokladov získal z Obvodného úradu vo Veľkom Krtíši rozhodnutia o uznaní typového schválenia ES dovezeného vozidla. Prostredníctvom ďalších členov organizovanej skupiny zabezpečil ich prihlásenie do evidencie na dopravných inšpektorátoch po celom Slovensku.
Zlegalizované vozidlá predávali. Týmto spôsobom získali majetkový prospech najmenej 133-tisíc eur.
Komplici policajta z Veľkého Krtíša sú takisto stíhaní, jeden z nich je už vo vyšetrovacej väzbe, po ďalšom vyhlásili pátranie. Tam zrejme skončí aj strážmajster, ktorý je v Policajnom zbore len od leta 2010.

Prípadom sa zaoberá odbor boja proti korupcii a organizovanej kriminalite úradu inšpekčnej služby v spolupráci s OR PZ Levice.