Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2024, streda
 

Policajti odhalili ďalšie laboratóriá na pestovanie marihuany

18. 04. 2011

drogy

Policajti protidrogového oddelenia Úradu boja proti organizovanej kriminalite zadržali a obvinili dvoch mužov z drogovej trestnej činnosti. Podľa policajných informácií ide o jedných z dôležitých pestovateľov a distribútorov marihuany v okrese Brezno. Počas akcie s krycím názvom „INDOOR“ policajti odhalili dve kompletné laboratóriá na indoorové pestovanie tejto drogy, ako aj vypestované rastliny a sušinu väčšieho množstva. Obvineným, Jánovi F. a Jánovi Š., z Podbrezovej hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Momentálne sa nachádzajú v cele policajného zaistenia.

(JPG, 1 MB) (JPG, 1 MB) (JPG, 1 MB)Polícia operatívnou činnosťou zistila, že dvaja mladí muži v Podbrezovej profitujú z pestovania a predaja drogy, marihuana. Ján F. mal zabezpečiť kúpu nehnuteľností, v ktorých zariadil laboratóriá na pestovanie marihuany. Následne sa Ján Š. mal starať o ich pestovanie. V piatok (15. apríla 2011) policajti protidrogového oddelenia Úradu boja proti organizovanej kriminalite zasiahli. Prehliadkou osobného motorového vozidla v Rimavskej Sobote začali policajnú akciu na zadržanie týchto osôb podozrivých z drogovej trestnej činnosti. Policajná akcia pokračovala prehliadkami nehnuteľností v obciach Závadka nad Hronom a Konrádovce. Pri prehliadke osobného motorového vozidla Jána F. zaistili množstvo rastlinnej sušiny, pravdepodobne marihuany. Policajti počas domových prehliadok zaistili kompletné a čiastočné laboratórium slúžiace na pestovanie marihuany, približne 154 rastlín a ďalšie množstvo rastlinnej sušiny. Všetky rastliny budú podrobené expertíznemu skúmaniu, ktoré následne určí ich kvalitu a hodnotu drogy na čiernom trhu.

Vyšetrovateľ obvinil 26-ročného Jána F. a 24-ročného Jána Š. z Podbrezovej zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi formou spolupáchateľstva. Hrozí im trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Na podnet vyšetrovateľa podal prokurátor súdu návrh na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby. Momentálne sa nachádzajú v cele policajného zaistenia a čakajú na rozhodnutie súdu o ich vzatí do väzby.

(JPG, 2 MB)    (JPG, 1 MB)    (JPG, 1 MB)