Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. júl 2024, štvrtok
 

Policajti odhalili v Petrovciach nelegálne Moldavca, v Uliči 450 kartónov cigariet

02. 05. 2012

znak PZ SR

Dňa 30. apríla 2012 v čase o 16.15 hod. kontrolovali a následne zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly policajného zboru (OHK PZ) Petrovce v katastrálnom území obce Petrovce, okres Sobrance,

1 štátneho príslušníka Moldavska.

Cudzinec prekročil štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod. V zmysle readmisnej dohody bol odovzdaný pracovníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny. Zároveň bol administratívne vyhostený a bol mu udelený zákaz vstupu na územie SR na dobu 3 rokov.

 

Dňa 1. mája 2012 v čase o 08.30 hod. policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič počas výkonu hliadkovej služby našli na prístupovej ceste ku štátnej hranici s Ukrajinou nazývanej Dunavoj 3 balíky oblepené lepiacou páskou, v ktorých bolo uložených 450 kartónov cigariet zn. JIN LING opatrených kontrolnou známkou na označenie tovaru pre „Duty free“. Colná hodnota tovaru bola pracovníkmi Colného úradu Michalovce vyčíslená na 2.700,- EUR a colný dlh na sumu 11.725,56 EUR. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods. 1 Trestného zákona prípad prevzal z dôvodu vecnej príslušnosti vyšetrovateľ Oddelenia vyšetrovania Colného úradu Finančnej správy Košice.