Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. august 2022, pondelok
 

Policajti pomohli evakuovať ženu z rozbúreného Dunaja

04. 06. 2013

Dunaj_2013

V súvislosti so zhoršujúcou sa povodňovou situáciou na Slovensku je už od včera viac policajtov v teréne. Aj v priebehu dnešného dňa, v okolí rozvodneného Dunaja, hliadkovali policajti.

Predpoludním dostali hlásenie, že je potrebné z výletnej lode, kotviacej v osobnom prístave v Bratislave, evakuovať cudzinku. Situácia bola o to horšia, že jej rodinu postihla tragická udalosť, preto sa okamžite potrebovala dostať domov. Keďže v tom čase už bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity, nebolo možné priraziť policajný čln k výletnej lodi. Záchrannú akciu ešte zhoršovala vysoká hladina vody, obrovská rýchlosť a sila prúdu. Bolo však potrebné okamžite konať. Policajti využili prítomnosť hasičského a záchranného zboru a aj za pomoci ich člnu sa podarilo 42-ročnú ženu úspešne a bez zranení evakuovať zo zadnej časti výletnej lode.  

Policajti naďalej vykonávajú zvýšený dohľad na hrádzach a v blízkosti vodných tokov. Apelujeme na občanov, aby sa zbytočne nezdržiavali v tesnej blízkosti rozbúrených vôd. Aby sa v zhone za atraktívnou fotografiou sami nedostali do nebezpečenstva. Vyzývame občanov, aby dodržiavali dopravné značenia, najmä aby nechodili na miesta, ktoré sú už pre hroziace nebezpečenstvo uzatvorené.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby