Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2024, štvrtok
 

Policajti pomohli odtiahnuť do bezpečia pokazenú loď

21. 08. 2012

hliadka lod

     Policajti poriečneho oddelenia odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru dnes vykonávali hliadkovú službu na Dunaji. Počas výkonu služby ich kontaktoval pracovník operačného strediska a informoval ich o splavujúcom sa plavidle pod nemeckou štátnou vlajkou bez posádky. Informácie smerovali k Starému mostu v Bratislave.

     Policajti okamžite vyrazili k Starému mostu. Hrozilo, že neovládateľný motorový čln narazí do ďalších lodí, ktoré sa v tom čase plavili na Dunaji. Keď policajti prirazili svoj čln k neznámej lodi, vyzeralo to, že je prázdny. Keď však preskočili na druhú loď, zistili, že v podpalubí sa nachádzajú dve osoby. Manželský pár sa snažil opraviť nefunkčný motor. Ten sa im pokazil na ceste do Rakúska medzi Novým a Starým mostom, stal sa neovládateľným a dravá voda Dunaja ho nekontrolovateľne unášala. Policajti, aby zabránili možnej katastrofe, priviazali ich čln k svojmu a odtiahli ho z plavebnej dráhy do bezpečia prístaviska malých plavidiel vo Vlčom hrdle. Policajti im poskytli aj informácie o možnosti parkovania a pomohli im privolať servisnú službu.

     Policajti poriečneho oddelenia trávia svoj pracovný čas v teréne a to nielen na vode, kde tiež rovnako ako policajti dopravnej, či poriadkovej a železničnej polície v svojej pôsobnosti chránia životy, zdravie a majetok občanov. Často krát prehľadávajú dno riek, aby našli veci pochádzajúce z trestnej činnosti. Na hladine kontrolujú člny a rybárov, aby nepytliačili a chránili prírodu. Každý policajt na tomto oddelení je aj potápačom a dokáže riadiť malé plavidlo. Potápači však vykonávajú aj hliadkovú službu na vozidlách v okolí vodných tokov.

     Aj takéto prípady dokazujú, že policajti pomáhajú nielen pri ochrane života a zdravia občanov, ale aj pri ochrane majetku.