Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. august 2021, pondelok
 

Policajti pomohli zachrániť iba 3-mesačné dieťa

07. 06. 2013

devin_2013

Vo štvrtok, krátko popoludní (6.6.2013), policajti poriečneho oddelenia poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru boli v správnom čase na správnom mieste. Pohotovou reakciou z povodňou postihnutého miesta pomohli zachrániť iba 3-mesačné dievčatko.

Dopravné obmedzenia v okolí Devína stále pretrvávajú, okolité cesty sú uzatvorené. Rodičia preto nemohli sami dostať svoju dcérku do nemocnice. 3-mesačné dievčatko malo už niekoľko dní vysoké teploty. Postupne sa pridávali aj bolesti a problémy s dýchaním. Policajti konali bez zaváhania, veď v takýchto prípadoch je dôležitá každá minúta. Okamžite dievčatko aj spolu s rodičmi dostali cez ťažký terén až na miesto, kde stál vrtuľník. Ten ich potom všetkých previezol do bezpečia bratislavskej nemocnice.

V prípade potreby sa kedykoľvek obráťte na políciu osobne alebo telefonicky na číslach 158 alebo 112 . V rozsahu vlastných síl a prostriedkov robíme okamžite maximum pre záchranu života, zdravia a majetku a v prípade potreby zabezpečíme aj spoluprácu s ostatnými záchrannými zložkami.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby