Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. august 2022, nedeľa
 

Policajti si zmerali sily na medzinárodnej úrovni

05. 06. 2013

PPU_voda

V dňoch 29. a 30. mája 2013 si policajti zmerali  sily na 8. ročníku medzinárodnej súťaže špeciálnych policajných jednotiek krajín V4, ktorá sa uskutočnila pod záštitou ministra vnútra Slovenskej republiky vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť. 

Za nepriaznivého počasia súťažilo 11  špeciálnych policajných útvarov zo Slovenskej a Českej republiky v šiestich náročných disciplínach približujúcich reálne situácie každodenných zložitých policajných činností. Prvý deň preveril schopnosti policajtov pracovať pod fyzickým a psychickým tlakom na špeciálnych výcvikových trenažéroch, kde prebiehali jednotlivé disciplíny so zameraním na streľbu v objekte po záťaži, streľbu z vozidla, streľbu na špeciálnom streleckom parkúre a práce vo výškach. Druhý deň súťaže sa museli súťažiaci popasovať s hustým dažďom, ktorý sťažil podmienky na prekážkovej dráhe. Po vyčerpávajúcej disciplíne čakalo na policajtov náročné taktické cvičenie pátrania v bytových objektoch, ktoré rozhodlo o celkovom poradí tímov.

Dva dni policajného cvičenia dokonale preverili fyzickú a  psychickú pripravenosť jednotlivcov, prispeli k zjednoteniu  taktických postupov tímov a upevnili medzinárodnú spoluprácu.

S najvyšším počtom bodov si prvenstvo odniesol pohotovostný policajný útvar krajského riaditeľstva Policajného zboru Žilina, druhé miesto pohotovostný policajný útvar krajského riaditeľstva Policajného zboru Banská Bystrica a tretie miesto zásahová jednotka Ostrava.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby