Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Policajti v Košiciach prekazili kokaínový obchod za viac ako 163 tisíc eur

25. 10. 2011

logo 3

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite v spolupráci s košickými kolegami zadržali významného dílera kokaínu a jeho pomocníka. Úspešnou policajnou akciou v Košiciach sa polícii podarilo zabrániť distribúcii 180 gramov kokaínu. Štátny občan Holandska prihlásený na pobyt v Slovenskej republike a jeho „pravá ruka“, muž z Revúcej skončili vo vyšetrovacej väzbe. Obaja čelia obvineniu z drogovej trestnej činnosti. Hrozí im trest odňatia slobody 10 až 15 rokov. Muži boli v minulosti už viac krát súdne trestaní.

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite odboru Východ na prípade pracovali už dlhšiu dobu. Podľa policajných informácií Najibullah H. doviezol z Holandska na naše územie najmenej 180 gramov kokaínu. Ukrýval ich na rôznych miestach na našom území. Spolu s Milanom A. z Revúcej sa dohodli, že ho predajú. Našli kupca. Obchod s kokaínom mal prebehnúť na parkovisku pred hotelom v Košiciach. Starostlivo sa vopred pripravili. Kokaín zabalili do 18 vajíčok po 10 gramov. Všetko bolo do detailov dohodnuté, vyzeralo to, že sa obchod podarí a nič im nebude brániť, aby ľahko prišli k peniazom. Netušili, že celú situáciu monitorujú policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite odboru Východ a Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Pri predaji drogy okamžite zasiahli. Následne pri prehliadke osôb zaistili predmet obchodu, vajíčka s bielou kryštalickou látkou. Výsledky expertízneho skúmania potvrdili, že cena množstva zaistenej drogy s vysokým obsahom fenacetínu a kokaínu by sa na čiernom trhu vyšplhala na viac ako 163 tisíc eur. Celková hmotnosť zaistenej látky je takmer 180 gramov. Z tohto množstva by sa dalo pripraviť až 8.190 obvykle jednorazových dávok drogy.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite odboru Východ obvinil Najibullah H. a Milana A. z trestného činu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Hrozí im trest odňatia slobody vo výške 10 až 15 rokov. Súd vzal včera oboch obvinených na podnet prokurátora a vyšetrovateľa do vyšetrovacej väzby.