Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. február 2024, streda
 

Policajti zadržali na slovensko-ukrajinskej hranici 7 cudzincov

05. 12. 2011

znak PZ

Dňa 1. decembra 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 7 cudzincov.

V čase o 06.30 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Zboj v areáli poľnohospodárskeho družstva v katastrálnom území obce Zboj, okres Snina, 3 štátnych príslušníkov Somálska. Jeden z cudzincov prejavil záujem o udelenie azylu na území SR a bol prevezený do azylového zariadenia v Humennom. Ďalší dvaja cudzinci sú maloletí bez sprievodu vo veku 16 a 17 rokov, preto boli odovzdaní pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Humenné, detašované pracovisko Snina.

V čase o 09.00 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič pri autobusovej zastávke v obci Uličské Krivé, okres Snina, 3 štátnych príslušníkov Somálska. Všetci boli v dobrom zdravotnom stave. O ich zadržaní bol informovaný pracovník Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Humennom, detašované pracovisko Snina, ktorý maloletých cudzincov vo veku 15, 16 a 17 rokov bez sprievodu prevzal. V čase o 08.05 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané nedovolené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR neznámou osobou.

V čase o 09.05 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Čierna nad Tisou vo vzdialenosti asi 1 km od štátnej hranice v katastrálnom území obce Čierna nad Tisou, okres Trebišov, 1 štátneho príslušníka Turecka. Bolo zistené, že cudzinec požiadal v minulosti o azyl v Holandsku. Cudzinec bol prevezený do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov (ÚPZC) v Sečovciach.