Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. júl 2024, nedeľa
 

Polícia a NAKA majú pod vedením rezortu rozviazané ruky

02. 12. 2022

10 rokov NAKA medaila

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) boli vo štvrtok 1. decembra 2022 pri príležitosti 10. výročia ocenení za ich náročnú prácu, odbornosť, nasadenie a čestnosť. Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec v príhovore príslušníkom deklaroval, že polícia bude môcť počas jeho pôsobenia vo funkcii ministra aj naďalej slobodne vykonávať svoju činnosť.

“Pokiaľ budem ministrom vnútra, Vaše ruky budú rozviazané, budete slobodní vo svojej práci. Ja urobím všetko preto, aby ste k nej mali všetko, čo potrebujete.” „Vážim si Vašu prácu a ďakujem, že dávate nádej občanom Slovenskej republiky napriek tomu, že často čelíte mnohým invektívam, urážkam a vyhrážkam nielen politikov,“ dodal minister vnútra Roman Mikulec.

Minister vnútra Roman Mikulec ocenenie NAKA

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran potvrdil, že NAKA má svoje pevné postavenie v rámci štruktúr Policajného zboru. „Rozviazané ruky polície znamenajú, že polícia bez akýchkoľvek politických zásahov dokáže stíhať na základe dôkaznej situácie kohokoľvek bez prihliadnutia na to, aké má ten človek spoločenské postavenie. Dnes sa to deje aj vďaka príslušníkom NAKA,“ povedal policajný prezident. „Ďakujem, že svojou každodennou profesionálnou prácou dláždite cestu k právnemu štátu. Stojíte v prvej línii, a to aj v týchto ťažkých časoch, keď ste kritizovaní a zastrašovaní niektorými politikmi len pre výkon svojho povolania,“ dodal Štefan Hamran.

Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry  Ľubomír Daňko povedal, že za 10 rokov fungovania si NAKA získala vážnosť a vysokú mieru dôvery občanov v jej činnosť.  „Vy ste tí, ktorí stojíte v prvej línii s organizovaným zločinom, ste tí, ktorým vďačíme za to, že Slovensko je bezpečnejšie a spravodlivejšie,“ povedal šéf NAKA.

NAKA vznikla 1. decembra 2012 ako nástupnícky útvar dovtedy samostatných úradov boja proti korupcii a boja proti organizovanej kriminalite. Za desať rokov prešla významnými organizačnými zmenami. Odhaľujete a vyšetrujete najzávažnejšie trestné delikty s najväčšou spoločenskou nebezpečnosťou, páchané v prevažnej miere organizovanou formou, často s medzinárodným presahom.