Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. júl 2024, nedeľa
 

Polícia dohliadne na bezpečnosť a pokojný priebeh sobotňajších spojených volieb

28. 10. 2022

znak PZ SR

Polícia je pripravená na voľby do orgánov samosprávy obcí a volieb do orgánov samosprávnych krajov v roku 2022  v sobotu 29. októbra 2022. Prijala potrebné bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku, ako aj ďalšie opatrenia, zamerané najmä na ochranu života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku.

Počas spojených volieb bude v teréne viac príslušníkov Policajného zboru . Pozornosť budú venovať aj volebným miestnostiam, aby nedošlo k ich poškodzovaniu. Dohliadať budú aj na ochranu sídiel volebných komisií a tiež sídla Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

V mestách a obciach budú dohliadať na verejný poriadok nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky. V teréne budú aj policajti kriminálnej polície. V prípade potreby budú pripravené aj ďalšie policajné zložky.

Policajti budú úzko spolupracovať s predsedami volebných komisií, okresnými úradmi a obcami za účelom zabezpečenia nerušeného a bezproblémového priebehu spojených volieb.

Akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu spojených volieb je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na číslo polície 158.