Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Polícia kontroluje aj rušňovodičov či nejazdia pod vplyvom alkoholu

25. 08. 2011

Hliadka Železničnej polície v rovnošate vzor 2007

Minulý týždeň prebehli celoslovenské bezpečnostné opatrenia v obvode železničných dráh zamerané na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok zo strany rušňovodičov. Železničná polícia za účelom zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy vykonala dychové skúšky prítomnosti alkoholu u rušňovodičov na celom Slovensku. Skontrolovaných bolo 340 rušňovodičov vlakov osobnej aj nákladnej prepravy. Počas kontroly polícia nezaznamenala žiaden prípad, kedy by rušňovodič bol pod vplyvom alkoholu.

Železniční policajti vykonali u rušňovodičov 340 dychových skúšok. Ani v jednom prípade nebola zistená prítomnosť alkoholu v dychu rušňovodiča. Najviac dychových skúšok bolo vykonaných v košickom kraji (104). V košickom kraji okrem rušňovodičov policajti kontrolovali aj iných zamestnancov Železníc Slovenskej republiky. Na železničnej stanici Veľké Kapušany policajti zistili u dvoch traťových robotníkov prítomnosť alkoholu v dychu. Skúškou bolo jednému z nich nameraných 0,06 mg etanolu na liter vydýchnutého vzduchu. Opakovanou skúškou približne o 20 min. neskôr bol už výsledok 0,0 mg/l. Druhému z nich bolo nameraných až 0,32 mg/l. Opakovanou skúškou o 30 min. neskôr bol tento zamestnanec pod vplyvom alkoholu s výsledkom 0,28 mg/l. S cieľom prijatia účinných opatrení na zabránenie požívania alkoholických nápojov pred alebo počas pracovnej doby, boli výsledky kontrol zaslané Železniciam Slovenskej republiky.

Za účelom zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy v súvislosti so zákazom požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok zo strany rušňovodičov, bude polícia aj v budúcnosti vykonávať bezpečnostné opatrenia v obvode železničných dráh.