Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. júl 2024, štvrtok
 

Polícia na Troch kráľov povolila výnimku na dojazd nákladných vozidiel

05. 01. 2012

kamion

Prezídium Policajného zboru povoľuje všeobecnú výnimku z § 39 ods. 1 zákona o cestnej premávke v piatok, 6. januára 2012.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku. Ide o prípady, kedy nákladné vozidlá prichádzajú po týchto cestách na územie Slovenskej republiky z niektorých zo susedných štátov a ich cieľ cesty, či už stanovisko vozidla alebo miesto vykládky je na území Slovenskej republiky.

Pripomíname však zákonné oprávnenie policajtov, ktoré platí aj napriek tejto výnimke, ak si to bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt je oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, prípadne mu prikázať smer jazdy.

Podľa zákona práve v dni pracovného pokoja majú nákladné vozidlá zákaz jazdy na určených cestách. V piatok (6.1.2012) na Troch kráľov si veriaci pripomínajú Zjavenie Pána a pravoslávni kresťania majú Vianoce. Aj toto je jeden z takých dní, keď ho chce každý stráviť v kruhu svojej rodiny. Polícia preto vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.